LIETUVOS SOCIOLOGŲ DRAUGIJOS VIEŠAS KREIPIMASIS

Lietuvos sociologų draugija reiškia susirūpinimą dėl 2024 m. balandžio 17 d. delfi.lt portale ir balandžio 18 d. lrytas.lt portale paskelbtos informacijos „Kviečia visus lietuvius dalyvauti ypatingoje apklausoje ir nuspręsti, kuris kandidatas vertas Prezidento kėdės“.

Atkreipiame dėmesį, kad ši iniciatyva surengti „ypatingą apklausą“ ir sužinoti „tikrąją gyventojų nuomonę“, paneigiant profesionalių sociologų atliktus tyrimus, klaidina visuomenę, prasilenkia su visais sociologijos mokslui žinomais metodologiniais apklausų atlikimo principais, diskredituota
mokslines žinias ir profesionalų sociologų darbą.

Norintiems dalyvauti „apklausoje“, siūloma siųsti savo atsakymus sms žinute nurodytu numeriu (žinutės kaina – 0.90 EUR) ir balsuoti už kiek tik nori kandidatų ir kiek tik nori kartų. Toks kvietimas balsuoti pagal Eurovizijos taisykles rinkiminės kampanijos metu yra neatsakingas ir nepriimtinas, nes klaidina visuomenę ir skatina nepasitikėjimą tiek apklausomis, tiek rinkimais.

Kviečiame šioje iniciatyvoje dalyvaujančius delfi.lt ir lrytas.lt portalus bei naujienų agentūrą ELTA, kuri skelbiasi „audituojanti balsavimą“, elgtis socialiai atsakingai ir įvertinti galimą tokių iniciatyvų žalą visuomenei.