Įvyko VIII nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“

2022 m. balandžio 22 d. VDU Socialinių mokslų fakultete vyko tradicinė VDU Sociologijos katedros ir Lietuvos sociologų draugijos organizuojama VIII nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“.

 

Konferencijos pirmoji plenarinė diskusija „Antropologija, žmogaus teisės ir politika: kodėl ir kaip mes studijuojame ir atliekame tyrimus?“ buvo skirta permąstyti tyrėjo vaidmenį žmogaus teisių perspektyvoje. Šios diskusijos dalyvės – Elono universiteto (Šiaurės Karolina, JAV) religijos studijų docentė dr. Amy Allocco ir Vytauto Didžiojo universiteto sociologijos profesorė dr. Milda Ališauskienė.

 

Antroji plenarinė diskusija „Kiek svarbus visuomenei jaunimo balsas: ar galime keisti ir keistis?“ buvo skiriama jaunimo dalyvavimo ir žmogaus teisių temai. Diskusijoje dalyvavo studentų judėjimo „Šauksmas“ atstovas Žygimantas Menčenkovas, savanorių grupės, teikiančios tiesioginę humanitarinę pagalbą pabėgėliams ir migrantams Lietuvos-Baltarusijos pasienyje „Sienos grupė“ atstovas Mantautas Šulskus, jaunimo ir pilietinės visuomenės tyrėjai dr. Jūratė Imbrasaitė (VDU sociologijos docentė), dr. Dainius Genys (VDU sociologijos docentas), dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė (VU socialinio darbo docentė). Diskusiją moderavo VDU docentė dr. Jurga Bučaitė-Vilkė.

 

Keturiose konferencijos sekcijose savo atliktų tyrimų rezultatus pristatė aštuoniolika skirtingas socialinių ir humanitarinių mokslų sritis – sociologiją, socialinę antropologiją, viešąjį administravimą, politologiją, komunikaciją, edukologiją, istoriją, filosofiją – atstovaujančių tyrėjų iš Lietuvos bei užsienio šalių universitetų ir tyrimų centrų.

Daugiau apie konferenciją kviečiame skaityti: https://www.vdu.lt/lt/vdu-vyks-jaunuju-sociologu-ir-antropologu-konferencija-2/