Kauno technologijos universitetas

posted in: Naujienos | 0

 

Apie:

Kauno technologijos universitete Sociologijos moksliniai tyrimai pradėti vykdyti 1967 m., kai buvo įkurta Sociologijos laboratorija, o nuo 1999 m. iki 2013 m. veikė Sociologijos katedra.  Nuo 2014 m. Sociologijos studijos vykdomos Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, o sociologijos mokslininkai dirba Viešosios politikos ir administravimo institute (VPAI) (http://ktu.edu/lt/socialiniu-humanitariniu-mokslu-ir-menu-fakultetas/viesosios-politikos-ir-administravimo-institutas). Fakultete taip pat veikia Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvas (LiDA) (http://www.lidata.eu/), kuriame nemokamai yra prieinami Lietuvos ir užsienio empirinių duomenų ištekliai. Tarp instituto ir archyvo darbuotojų 11 turi Sociologijos daktaro laipsnį.

Studijos:

KTU vykdomos Sociologijos bakalauro (http://stojantiesiems.ktu.edu/study-program/sociologija/), Socialinės politikos magistro (http://stojantiesiems.ktu.edu/study-program/socialine-politika/) bei Sociologijos doktorantūros studijos (konsorciume su VDU ir LSTC).

Mokslas:

Sociologijos tapatybę KTU nusako mokslinės grupės, kuriuose vykdoma mokslinė veikla. VPAI sociologai dirba šiose mokslinėse grupėse: „Aplinka, technologijos ir visuomenė“, „Lygybė ir socialinė gerovė“ ,  „Politikos studijos: partijos, elito ir visuomenės nuostatos ir elgsena“, „Trečiasis sektorius ir socialinės inovacijos“. Taip pat KTU yra stipri socialinių tyrimų metodologijos mokykla, VPAI mokslininkai vykdo Europos socialinį tyrimą (ESS), Tarptautinę socialinio tyrimo programą (ISSP), o LiDA yra tarptautinės mokslinių tyrimų infrastruktūros CESSDA (Europos socialinių mokslų duomenų archyvų konsorciumas) narė.